Bancu: „Suntem favoriți să câștigăm Cupa”
0 Publicat la 7 martie 2018, ora 01:36, 1771 / 1531 afişări Răzvan Iova
Nota medie 5.4/10 din 185 voturi

Vă mulţumim pentru votul acordat!
Jucătorii de la Universitatea Craiova au oferit mai multe declarații după victoria, scor 1-0, în fața rivalei Dinamo București.

Nicușor Bancu: ”La faza golului am plecat în adâncime, mă preegăteam să centrez, dar am văzut că a ieșit Penedo. Era mai greu dacă nu ieșea. Sper să se rezolve și problema gazonului, care este dezastru. Suntem favoriți să câștigăm Cupa, dar la fel a fost și anul trecut, când am fost eliminați de Voluntari”.

Alexandru Băluță: ”Teorectic suntem favorți la câștigarea Cupei, dar trebuie să arătăm pe teren. Obiectiv nostru este să câștigăm finala, nu doar să o jucăm. Am alergat foarte mult, Mister mi-a spus să cobor, să-mi ajut fundași. Sunt meciuri când nu marchez, dar am alergat mult și am ajutat echipa. Dinamo nu ne-a încurcat tare, am dominat, ne-am creat ocazii. În repriza secundă, Dinamo a dominat, dar nu și-a creat ocazii clare. Am câștigat ca italienii. Vom încerca să aducem lumea la stadion prin prestația noastră”.

Devis Mangia:A fost un meci dificil. Au schimbat antrenorul și era ultimul lor obiectiv al sezonului. În ultimele 20 de minute era normal să riște și să atace mai mult. Greșeala a fost că nu am reușit să închidem jocul. Dinamo a avut o atitudine schimbată, jucătorii au alergat mult. Cel mai bun lucru este că există o unitate între jucători și suporteri. Va trebui să găsim o soluție pentru îmbunătățirea gazonului. E normal ca toate echipele din semifinale să se gândească la trofeu”.