Sport U Craiova - Astra Giurgiu 1-1
Am uitat să câștigăm
0 Publicat la 7 august 2017, ora 11:25, 1571 / 15 afişări Răzvan Iova
Nota medie 5.5/10 din 8 voturi

Craiova și Astra au remizat, scor 1-1, pe stadionul “Municipal“ din Drobeta-Turnu Severin. Golurile partidei au fost marcate de Mitriță(’51) și Balaure(’9).
Publicitate

Pe o căldură infernală, Astra a deschis scorul în minutul 9, prin Balaure. Căpitanul Universității, Alex Băluță, a ieși accidentat în minutul 21, având anumite probleme musculare. Până la pauză, Craiova a dominat partida, ratând 3 mari ocazii de gol. Roman și Bărbuț au fost cei ce au trecut pe lângă egalarea. Minutul 51 aduce și golul din partea craiovenilor. Mitriță, cel ce l-a înlocuit pe Băluță, a egalat cu un șut de la 16 metri. Jocul s-a stins spre final, iar tabela a rămas nemișcată. Elevii lui Devis Mangia au ajuns la a 3-lea egal consecutiv în campionat, având o singură victorie de la debutul noului sezon, 2-0 cu Poli IașiPentru Universitatea Craiova urmează meciul de miercuri, ora 19:15, pe stadionul "Ilie Oană", împotriva formației Juventus București.

Universitatea Craiova: Mitrovic – Dimitrov (’75, Tiago Ferreira), Kelic, Barthe, Briceag – Bărbuț (’64, Gustavo), Zlatinski, Screciu, Bancu – Roman, Băluță (‘23, Mitriță). Antrenor: Devis Mangia.

Astra Giurgiu: Iliev Ivanov- Butean, Bejan, Erico, Stan – Dandea – Balaure, Moise, Marquinhos (’71, Alex Ioniță), Nicoară (‘64, Pițian) – Chipirliu (‘53, Le Tallec). Antrenor: Edi Iordănescu.

Cartonașe galbene: Kelic ’26, Barthe ’66, Mitriță ’73, Gustavo ’79, Tiago ’90+1 / Dandea ‘26, Balaure ’50, Erico ’85.