Politică Business Actualitate Evenimente Sport Administraţie Interviu  
Actualitate
Mihail Genoiu: Ne bucurăm că suntem parteneri fideli ai Festivalului Internațional Shakespeare
0 Publicat la 24 aprilie 2018, ora 09:05, 2207 / 2046 afişări + Revista Micapi
Nota medie 5.9/10 din 401 voturi
   

Primarul Craiovei a participat la deschiderea Festivalului Internațional William Shakespeare din Craiova.

“Craiova are onoarea să fie și iarăși gazda unui eveniment-reper nu doar pentru orașul nostru, ci și pentru cultura universală: Festivalul Internațional Shakespeare. Timp de 14 zile, cu toții vom urmări, în sălile de spectacol sau pe străzile Craiovei, jocul magnific al unor mari companii de teatru din lume. Artişti, jurnalişti şi personalităţi din 13 ţări vor avea ocazia să afle mai multe despre cultura, tradiţiile şi istoria orașului nostru. Sperăm ca, în aceste zile, distinșii oaspeți din toată lumea să descopere Bănia ajunsă celebră în lumea întreagă, în anii ‘90, datorită artiștilor de la Teatrul Național Marin Sorescu conduși de Silviu Purcărete. Pentru că noi, cei din administrația locală, susținem excelența în cultură, ne bucurăm că am reușit, și în acest an, să fim parteneri fideli ai Festivalului Internațional Shakespeare.

#PlanetaShakespeare #Craiova #Cultura”, a postat primarul Craiovei, Mihail Genoiu pe pagina de facebook.

 

 
afiseaza mai multe
Adaugă un comentariu
Doresc să primesc un email când cineva comentează
Cei care doresc să fie informaţi în momentul în care un vizitator publică un comentariu nou, pot bifa căsuţa de sub câmpul e-mail.
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Contact:
Adresă: str. M. Kogalniceanu, nr. 3
Craiova, Dolj
Telefon: 0351 431 881
E-mail: anunturi[at]micapi.ro